Naše nabídka

Oplocení

Oplocení dřevěné
Oplocení z klinkerových cihel a tvarovek
Oplocení drátěné

– pletivo alugreen se zapleteným drátem
– pozinkované pletivo se zapleteným drátem
– poplastované pletivo – kompakt
– poplastované pletivo se zapleteným drátem

Při montáži používáme hlavně pletivo ALUGREEN, protože má delší životnost a větší pevnost než pletivo PVC. Pletiva si naše firma vyrábí sama. Při výrobě dohlížíme na kvalitu, která je u nás na prvním místě. Stavba oplocení se odvíjí od potřeb zákazníka. Pokud můžeme, tak vše vysvětlíme a popřípadě poradíme s realizací.
Naše firma používá zásadně kvalitní materiály!!

Oplocení dřevěné

Výroba:
Sloupky pro oplocení, které používáme jsou vyráběny z jaklu 60/60/2 mm. Povrchová úprava sloupků je buď žárový pozink a nebo komaxit různých barevných odstínů. Rygle jsou vyráběny z masívu 80/40mm, z jaklu 50/30 mm žárový pozink a nebo komaxit různých barevných odstínů. Páska pro uchycení ryglů je vyrobena z pásoviny 40/4 mm, povrchová úprava pásoviny je žárový pozink a nebo komaxit různých barvených odstínů. Plotovky jsou vyráběny z masívu, lze vyrobit v jakékoliv délce , šířka plotovek je 89 mm a tloušťka 18 mm. Ukončení plotovek je buď zaříznuto na nůž, stříška a nebo oblouk, vše se vyrábí dle přání zákazníka. Moření plotovek del přání zákazníka.

Montáž:
Sloupky při montáži betonujem do předem připravených děr . Beton mícháme přímo na místě. Po vytvrdnutí betonu osazujem rygle ,které jsou uchyceny k páskám vratovým šrouby. Páska je uchycena ke sloupku texa šroubem. Po montáži ryglů osazujeme plotovky, který jsou uchyceny celkem čtyřmi šrouby. Před montáží je vše namořeno. Pod plotovky je možné umístit podhrabové desky výšky 200 mm a nebo 300 mm. Podhrabové desky jsou ukotveny pomocí držáku ( U profil žárově zinkován) ke sloupku, takže není potřeba už žádná betonáž. Použitý materiál je základní, pokud zákazník má jiné přání vše se dá domluvit při zadání zakázky.

Oplocení drátěné

 
PLETIVO ALUGREEN SE ZAPLETENÝM DRÁTEM

Tento druh pletiva je nejkvalitnější a má nejdelší životnost, síla drátu je 2,2 mm a vodící drát má průměr 3 mm, vše je opatřeno antikorozní ochranou zinkohliníkem a přibarveno do zelena. Pokud chcete mít klid a pletivo nechcete po dobu víc jak 20 let měnit tak si vyberte jen ALUGREEN, má nejdelší životnost, je dostatečně tvrdý a pevný aby zastavil čtyřnohé miláčky, které mají zaječí úmysly.

 
POZINKOVANÉ PLETIVO SE ZAPLETENÝM DRÁTEM

Pro výrobu pletiva se používá drát pozink v průměru 2,15 mm, pro vodící drát se používá drát pozink 3mm. (vyrábí se také bez vodícího drátu).

 
POPLASTOVANÉ PLETIVO – KOMPAKT

Pro výrobu pletiva se používá drát pozink 1,7 mm, zbylá část do 2,5 mm je poplast.

 

POPLASTOVANÉ PLETIVO SE ZAPLETENÝM DRÁTEM

Pro výrobu pletiva se používá drát pozink 1,7 mm, zbylá část do 2,5 mm je poplast. Pro vodící drát se používá pozink 2,5 mm zbytek je poplast.

Oplocení z klinkerových cihel
a tvarovek

Pro stavbu plotu používáme tvarovky CS-beton, který je momentálně nejkvalitnější. Tvarovky jsou štípané buď jen z jedné strany, nebo ze dvou stran a pak ze všech čtyřech. Stříšky používáme stejné barvy a nebo s plaveným kamínkem.

Barevná dostupnost:

Nejčastěji používané barvy jsou: šedá, okr, červená.

Základy pro oplocení hloubíme do 80 cm a šířka je 30 cm. Po vyhloubení základů se vylijí betonem C 20 s kamenivem, pod úroveň cca 10 – 20cm zeminy, vše je dle požadavků zákazníka.

Po vytvrdnutí základu se navrtává armatura(12-14mm) pro vyztužení tvarovek a začínají se usazovat tvarovky do namíchaného betonu ,který slouží k přesnému usazení. První tzv. šichta se zakládá buď ze ztraceného bednění a nebo dle zákazníka, rovnou tvarovek. Všechny otvory, které jsou ve tvarovkách se vyplňují arnaturou 12-14 mm a vylívají se betonem.

Po ukončení vylívání se lepí plotové stříšky lepidlem Flex, spáry u stříšek se zacelují průhledným silikonem pro venkovní použití.

Držáky pro dřevo se navrtávají a kotví na chemickou maltu do tvarovek až po ukončení výstavby.

Jako konečnou část stavby se montují rýgle a následně plotovky. Plotové pole vyrábíme dle přání zákazníka.

Sloupky

Pro oplocení používáme sloupky o průměru 48 mm.

Délka sloupků je brána vždy podle výšky pletiva a to tak, aby sloupek byl vždy minimálně 600 mm pod úrovní terénu. Sloupky vždy betonujeme buď směsí přímo z betonárky MC 15 a nebo mícháme přímo na místě z písku a cementu. Namíchaná směs je vždy takzvaně suchá a to z toho důvodu,aby sloupek držel po upěchování na daném místě. Díry pro sloupky buď vrtáme vlastními motorovými vrtáky (zemědělská půda, louka, zahrada), nebo používáme vlastní jádrové vrtání s vrtákem o průměru 100 mm (betonová podezdívka, bednění), pokud je terén kamenitý, pak používáme vlastní techniku (minibagr). Pokud díra je nevyhovující tak se pak doladí ručně pomocí rýče a lopaty. Každý koncový, počáteční, brankový, rohový a středový sloupek je opatřen vzpěrou, která je zabetonována. Vzpěry jsou pro oplocení nutné, protože drží hlavní tah nosných drátu pletiva. Po zabetonování sloupků a vzpěr, je takzvaná doba tuhnutí, která je od 4 – 7 dnů (dle počasí). Po této době se nastupuje na montáž oplocení.

Povrchová úprava sloupků:
– žárový pozink
– žárový pozink + PVC
– pozink v práškové barvě + vrchní prášková barva
– základní nátěr

Podhrabové desky a držáky

Podhrabová deska je betonový prefabrikát, který slouží jako bezzákladová alternativa podezdívky, ušetří 80% nákladů na podezdívku.

Zabraňují prorůstání plevele a brání váš pozemek před vstupem koček, psů, atd. Desky jsou umisťovány do držáků na sloupcích, případně přímo do profilovaných sloupků.

Podhrabové desky nám ušetří čas i peníze!

Branky a brány

Branky
Brány

– dvoukřídlé (s pohonem / bez pohonu)
– pojezdové (s pohonem / bez pohonu)

Součástí každého oplocení jsou pochopitelně také vstupní branka a vjezdová vrata. Je spousta typů bran a branek a jejich výběr každý samozřejmě podřizuje jednak svému vkusu, a jednak typu oplocení.

Branky slouží pouze ke vstupu osob, a proto postačí jedno křídlo. Jiné to je u vjezdových bran, které musí být dostatečně široké, abyste jimi bezpečně a pohodlně projeli se svým vozidlem.